پرفروش‌ترین سریال تلویزیونی جهان کدام است؟ + عکس

 

سریال بریتانیایی «دانتن اَبی» به پرفروشترین مجموعه تلویزیونی در سایت اینترنتی آمازون بدل شد.

«دانتن ابی» (Downton Abbey) در حالی به این موفقیت رسید که فصل دوم آن روز یکشنبه روی آنتن می‌رود و انتظار می‌رود با استقبال گسترده مخاطبان روبرو شود.

سرعت فروش «دانتن ابی» در آمازون از هر سریال دیگری بالاتر است، دی‌وی‌دی این سریال که از شبکه آی‌تی‌وی1 پخش می‌شود موفق شده از سریال‌های آمریکایی مثل «وایر»، «کرانه غربی»، «24»، «خانواده سوپرانو» و «دوستان» و سریال بریتانیایی «برج‌های فالتی» پیشی بگیرد.

«دانتن ابی» سریال تاریخی محبوبی است که هر قسمت آن در بریتانیا بطور میانگین 10 میلیون نفر بیننده داشت و هفت قسمت فصل اول در مجموعه بیش از 70 میلیون نفر بیننده داشت. میانگین بینندگان این سریال در آمریکا شش میلیون برای هر قسمت بود و بدین ترتیب سریال بیش از 100 میلیون نفر بیننده داشته است.

 

جان بامفری، مدیر بخش دی‌وی‌دی و موسیقی سایت آمازون در بریتانیا گفت از همین حالا بسیاری مجموعه دی‌وی‌دی فصل دوم سریال را پیش‌خرید کرده‌اند، این درحالی است که این مجموعه دی‌وی‌دی تا دو ماه دیگر عرضه نمی‌شود.

او گفت: «سریال «دانتن ابی» یک پدیده است و از همان روز اول که روی آنتن رفت موفق بود. فروش مجموعه دی‌وی‌دی این سریال که فقط یک فصل آن پخش شده آن را به پرفروش‌ترین مجموعه ما بدل کرده و فروش آن حتی از سریال‌های موفق آمریکایی یا سریال‌های محبوب و قدیمی بریتانیایی هم بالاتر است.»

آمازون طبق سیاستگذاری‌های تجاری خود آمار دقیق فروش این مجموعه دی‌وی‌دی را اعلام نکرد.

«دانتن ابی» چند داستان را همزمان روایت می‌کند. ماجرای این مجموعه در عمارت دانتن ابی محل زندگی زن و شوهری از خاندان اشرافی به القاب ارل و کنتس گرانتهام می‌گذرد. این زوج بزرگان خانواده کراولی هستند و در سریال زندگی آنها، آشنایان آن‌ها و خدمتکاران آنها روایت می‌شود.

زمان وقوع ماجرای سریال آغاز حکومت پادشاه جرج پنجم و دو سال قبل از آغاز جنگ جهانی اول است. سریال با خبر غرق شدن کشتی تایتانیک شروع می‌شود، حادثه‌ای که نقشی تعیین‌کننده در تاریخ داشت.

 

هر قسمت این سریال یک میلیون پوند هزینه داشته است. متن سریال را جولین فلوز نوشته است که خودش اشراف‌زاده است و با زیروبم زندگی اشرافی آشنایی کامل دارد. فلوز 61 ساله سال‌هاست در تلویزیون و سینما به عنوان بازیگر و فیلمنامه‌نویس فعالیت دارد. شهرت فلوز بیشتر وابسته به فیلمنامه‌هایی است که نوشته است.

او نویسنده فیلمنامه «گاسفورد پارک» ساخته رابرت آلمتن است که برای آن اسکار بهترین فیلمنامه غیراقتباسی را به خانه برد. او در حال نوشتن متن سریال «تایتانیک» است و علاوه بر این، فیلمنامه «گردشگر» با بازی جانی دپ و آنجلینا جولی، «ویکتوریای جوان» و «ونتی فیر» را نوشته است.

موفقیت دیگر «دانتن ابی» جدا از سیل مخاطبان و جوایز متعددی که برده ورود آن به کتاب رکوردهای جهانی گینس است. در ویرایش جدید این کتاب نام «دانتن ابی» به عنوان «تحسین‌شده‌ترین سریال تلویزیونی از سوی منتقدان» ثبت شده است. امتیاز این سریال در سایت متامتریک 92 از 100 است و جلوتر از سریال‌های محبوبی چون «مردان خشن»، «پسران هرج و مرج» و «خانواده مدرن» قرار گرفته است.

یکشنبه همزمان با آغاز فصل دوم سریال «دانتن ابی»، برندگان جوایز امی (اسکار تلویزیونی) هم اعلام می‌شود. «دانتن ابی» در 11 رشته از جمله رشته بهترین سریال کوتاه نامزد این جایزه است و باید دید آیا موفق به تکرار موفقیت‌هایش می شود یا نه.

------------------

منبع : خبر آنلاین

/ 0 نظر / 13 بازدید