خبرهایی از قسمت جدید فیلم «آواتار»

 

«سم ورثینگتون» سینماگر مطرح هالیوودی برای تولید نسخه جدید «آوتار» همکاری خود با جیمز کامرون را افزایش داد .

سم ورثینگتون با بیان اینکه:که مطمئنا" «آواتار 2» عالی خواهد شد در ادامه گفتگو با «ام تی وی نیوز» افزوده است: کامرون ایده‌های بزرگی در ذهن دارد و همواره در حال کشف چیزهای نو و جالب است.

«جیمز کامرون»، فیلم‌ساز سرشناس هالیوود قسمت‌های دوم و سوم فیلم علمی - تخیلی «آواتار» را کارگردانی و نگارش فیلم‌نامه آن را برعهده خواهد داشت.

بنا بر اعلام دیجیتال اسپای، سم ورثینگتون که در نسخه جدید آواتار در نقش «جک سالی» به ایفای نقش خواهد پرداخت درباره کارش در این فیلم گفت: از مدت‌ها پیش گفتگو درباره جزییات نقشم در ««آواتار 2» را با کامرون آغاز کرده‌ام و بنا بر احاطه کاملی که او در کارش دارد، مطمئنا اثری بی‌نقص خلق خواهد شد.

چندی پیش اعلام شد، جیمز کامرون که با فیلم « آواتار» رکورد فروش تاریخ سینمای جهان را شکست، قصد دارد دو قسمت بعدی این فیلم را کارگردانی و فیلم‌نامه‌ آنها را بنویسد.

کمپانی فاکس قرن بیستم روز گذشته از توافق با جیمز کامرون برای ساخت دو قسمت دنباله «آواتار» خبر داد و اعلام کرد، ساخت جدیدترین قسمت فیلم «آواتار» در پایان سال 2011 آغاز خواهد شد و قسمت دوم این فیلم دسامبر 2014 و قسمت سوم آن سال 2015 آماده اکران خواهند بود.

جیمز کامرون سال گذشته با ساخت انیمیشن سه‌بعدی «آواتار» توانست رکورد فیلم «تایتانیک» را که قبلا در دست خودش بود را بشکند و عنوان پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای جهان را به‌دست آورد.

«آواتار» اولین فیلم داستانی جیمز کامرون پس از «تایتانیک» در سال 1997 است. ایده ساخت این فیلم به سال 1995 باز می‌گردد و تلفیقی از فیلم زنده و انیمیشن است. این کارگردان 56 ساله در سال 1998 با فیلم «تایتانک» موفق به کسب سه جایزه اسکار و جایزه گلدن گلوب بهترین فیلم شد

جیمز کامرون که سال گذشته به‌عنوان شخصیتی که بیشترین تاثیر را بر علاقه‌مندان به سینما در انگلیس داشته است، انتخاب شد، در سال 1981 اولین فیلم خود به‌نام «پیرانا 2: تخم‌ریزی» را کارگردانی کرد.

فیلم دوم کامرون «ترمیناتور» بود که کامرون آن را با بازی «آرنولد شواتزینگر» ساخت. برای ساخت این فیلم شش میلیون دلار هزینه شد و وقتی فیلم در سال 1984 در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا به نمایش در آمد کنایه‌ای بر طلوع عصر زمامداری رونالد ریگان قلمداد شد و از آرنولد به‌عنوان مخوفترین فرانکشتین نیم قرن اخیر سخن گفته شد.

پس از موفقیت غیرمنتظره «ترمیناتور» که 84 میلیون دلار درآمد داشت، کامرون در نگارش فیلم‌نامه «رامبو، اولین خون» همکاری کرد و سپس در سال 1985 فیلم «بیگانه‌ها» را ساخت. پس از آن کامرون «ورطه» را در سال 1986 با بازی «اد هریس» ساخت.

«ورثینگتون» که اوایل سال جاری به پروژه «الکس پرویاز» فیلمساز استرالیایی پیوسته بود، هفت قرارداد دیگر مبنی بر حضور در آثاری از جمله «آواتار2»، «برخورد تاتیان‌ها2» و «آخرین روزهای جنایت آمریکایی» امضا کرده است.

-----------------

منبع : ایسنا

/ 0 نظر / 11 بازدید