5 فیلم مذهبی برتر تاریخ سینما + عکس و توضیح

ده فرمان

سال تولید: 1956

کارگردان:سیسیل بی دمیل

بازیگران عمده : چارلتن هستن ، یول براینر ، آن باکستر

خلاصه داستان : « موسى » ( هستن ) به عنوان شاهزاده‏اى مصرى محبوبیت پیدا مى‏کند و حتى بیش‏تر از پسر فرعون ، « رامسس » ( براینر ) ، مورد توجه قرار مى‏گیرد . با این همه ، خیلى زود نسب واقعى او فاش مى‏شود و ، به تبعید ، سر به بیابان مى‏گذارد .

آخرین فیلم دمیل . اوج روایت‏هاى انجیلى سلطان ریاکاران هالیوود ، بازسازى اثرى صامت (1923) ، ساخته‏ى خودش بود . بازیگران اغلب بسیار مناسب انتخاب شده‏اند ؛ به خصوص هستن که شمایلى شبیه به مجسمه‏ى موسى ، اثر میکل آنژ ، را به دست مى‏دهد .

این فیلم، هفتمین فیلم برتر دنیا از منظر سینمای معناگراست و برنده جایزه اسکار بهترین جلوه های ویژه نیز گشته است و در 6 رشته هم نامزد اسکار بوده.

http://www.naghdefarsi.com/images/stories/rooz/10/ww/Charlton-Heston-as-Moses-The-Ten-Commandments-1956-Paramount.jpg


2-(The Gospel According to St. Matthew (1964

انجیل به روایت متیوسال تولید:1964

کارگردان: پیر پائولو پازولینی

بازیگران عمده : انریکه ایرازوکی-مارگارتا کاروسو

خلاصه داستان:این فیلم درباره مردی است که پیغامی دارد و میپندارد که آن پیغام خیلی مهم است و باید آن را ابلاغ کند,چه پسر خدا باشد چه نباشد.تصویر مسیح در این فیلم با تمام فیلمهای دیگر متفاوت است و جالب اینکه هیچکدام از هنرپیشه ها گریم نشدند.http://www.naghdefarsi.com/images/stories/rooz/10/ww/gospel4f.jpg

 

 

3-(Fiddler on the Roof (1971

ویولن زن روی بام


سال تولید:1971

کارگردان: نورمن جویسن

بازیگران عمده:توپول، نورما کرین، لنرد فری

خلاصه داستان:دهکده ی اوکراینی آناتوکا، پیش از انقلاب اکتبر. «تویه» (توپول)، شیر فروش دهکده مصمم است برای پنج دخترش شوهران خوبی پیدا کند...

فیلمی کمدی موزیکال که با داستانی سر راست و شیرین آغاز می شود، ولی کم کم با غلیظ تر شدن پیام «صهیونیستی» اش که روی تمام صحنه ها سایه می اندازد، لحنی تراژیک به خود می گیرد، که هر چند در جهت اهداف سازندگان فیلم است، اما به حس تماشاگر لطمه می زند. بازی خوب توپول و نوای ویولن آیساک اشترن به یاد ماندنی است.این فیلمه زیبا برنده 3 جایزه اسکار و نامزدی 5 اسکار رو در کارنامه دارد.


http://www.naghdefarsi.com/images/stories/rooz/10/ww/1111947.jpg

 

 

 

4-The Passion of the Christ (2004[/center[center

مصائب مسیح


سال تولید:2004

کارگردان: مل گیبسون

بازیگران عمده:جیمز کاویزل-مونیکا بلوچی

خلاصه داستان:این فیلم تصویرگر ۱۲ ساعت پایانی عمر حضرت مسیح است. . فیلم از باغ زیتونها و جائی که مسیح پس از آخرین شام برای عبادت به آنجا رفته آغاز می شود. مسیح در مقابل وسوسه های شیطان ایستادگی می کند. بدنبال خیانت یهودا ، مسیح دستگیر شده و به شهر بیت المقدس بازگردانده می شود. در آنجا رهبران ریاکار یهود به او تهمت کفر می زنند و پیلات، فرماندار رومی فلسطین را تحریک می کنند تا مسیح را به قتل برساند. سرانجام مسیح ابتدا بدست سربازان رومی سپرده می شود تا او را تازیانه بزنند و سپس او را به تپه جلجتا در نزدیکی شهر برده و به صلیب می کشند و در این بین مریم مقدس، نظاره گر مصائب فرزندش و مرگ وی می باشد ضمنا این فیلم نامزد 3 جایزه اسکار بود.
5-The Passion of Joan of Arc (1928

مصیبت ژاندارک


سال تولید:1928

کارگردان: کارل تئودور پریر

بازیگران عمده:ماریا فالکونتی-آندره برلی

خلاصه داستان:در سال 1431، ارتش اشغال‏گر انگلستان محاکمه‏ اى فرمایشى برپا مى ‏کند تا رهبر نیروهاى مقاومت فرانسه، زنى روستایى به نام « ژان » ( فالکونتى )، را به قتل برسانند.

http://www.naghdefarsi.com/images/stories/rooz/10/ww/passion.jpg

/ 0 نظر / 30 بازدید