بهترین های انیمیشنی سال 2012 در مراسم «آنی» معرفی شدند

http://www.naghdefarsi.com/images/stories/rooz/10/11.16/IMAGE634451232678593750.jpg«رنگو» به کارگردانی گور وربینسکی جوایز بهترین انیمیشن سینمایی، بهترین طراحی شخصیت، بهترین فیلمنامه و بهترین تدوین سی و نهمین دوره مراسم اهدای جوایز «آنی» را دریافت کرد.

سی و نهمین دوره مراسم اهدای جوایز «آنی» (Annie Awards) روز گذشته در حالی برگزار شد که «رنگو» (Rango) به کارگردانی گور وربینسکی توانست در بخش انیمیشن های سینمایی، جوایز بهترین انیمیشن، بهترین طراحی شخصیت (مارک مک‌کریری)، بهترین فیلمنامه (جان لوگان، گو وربینسکی و جیمز بیرکیت) و بهترین تدوین (کرگ وود) این مراسم سالیانه را به خود اختصاص دهد.

بنابر گزارش پایگاه اطلاع رسانی ورایتی، جانی دپ، ایسلا فیشر و تیموتی اولیفانت به جاش شخصیت های «رنگو» حرف زده اند و این انیمیشن داستان یک سوسمار کوچک را روایت می کند که به طور تصادفی وارد یک شهر بی قانون در غرب وحشی می شود که مردم آن به دنبال یک کلانتر جدید برای نجات شهرشان می گردند.

همچنین انیمیشن «رنگو» که با بودجه ای برابر با 135 میلیون دلار ساخته شده است، با اکران در بهار سال جاری توانست فروشی برابر با 245 میلیون دلار را در سراسر جهان برای خود رقم بزند.

«رنگو» به همراه انیمیشن های «گربه چکمه پوش» (Puss in Boots)، «گربه ای در پاریس» (A Cat in Paris) و «چیکو و ریتا» (Chico & Rita)، برای دریافت جایزه اسکار بهترین انیمیشن نیز ماه آینده در هشتاد و چهارمین دوره این مراسم سالیانه به رقابت با بکدیگر می پردازند.

انیمیشن «ماجراهای تن‌تن: راز اسب تک شاخ» (The Adventures of Tintin: The Secret of the Unicorn) به کارگردانی استیون اسپیلبرگ نیز در بخش انیمیشن های سینمایی توانست جوایز بهترین جلوه های ویژه (کوین روموند) و بهترین موسیقی (جان ویلیامز) سی و نهمین دوره مراسم اهدای جوایز «آنی» را از آن خود کند.

شرکت فیلمسازی «پارامونت پیکچرز» (Paramount Pictures) مسئولیت اکران «ماجراهای تن تن: راز اسب تک شاخ» را برعهده دارد و استیون اسپیلبرگ به همراه پیتر جکسون و کاتلین کندی تهیه کنندگان این فیلم سینمایی هستند.

این انیمیشن سه بعدی براساس مجموعه داستان هایی (Comic Book) از نویسنده ای به نام هرژه ساخته می شود و در این قسمت از «ماجراهای تن تن»، جمی بل نقش خبرنگاری را بازی می کند که با سفر به دور دنیا با آدم های بد و شرور مقابله می کند.

نقش شخصیت منفی این انیمیشن را نیز دنیل کرگ بازی می کند و بازیگران دیگری مانند اندی سرکیس، سایمون پگ، نیک فروست، گد الماله، توبی جونز، ماکنزی کرک از جمله دیگر چهره های سینمایی هستند که در «ماجراهای تن تن: راز اسب تک شاخ» ایفای نقش می کنند.

همچنین استیون موفات (نویسنده فیلمنامه «شرلوک هلمز» (Sherlock Holmes)، ادگار رایت (نویسنده فیلمنامه «اسکات پیلگریم علیه دنیا» (Scott Pilgrim vs. the World)، جو کورنیش، دوگ میرو و کارلو برنارد نیز به طور مشترک فیلمنامه «ماجراهای تن تن: راز اسب تک شاخ» را نوشته اند.

انیمیشن سه بعدی «ماجراهای تن تن: راز اسب تک شاخ» براساس تکنولوژی پیشرفته ساخت انیمیشن های هالیوودی ساخته شده است، به طوری که بازی بازیگران، به صورت دیجیتالی و با استفاده از رایانه های بسیار پیشرفته به انیمیشن تبدیل می شود.

قسمت دوم انیمیشن «پاندای کونگ فو کار» (Kung Fu Panda 2) به کارگردانی جنیفر یو نیز در بخش انیمیشن های سینمایی این دوره از مراسم اهدای جوایز «آنی» توانست جوایز بهترین تولید ویژه، بهترین کارگردانی، بهترین طراحی تولید را دریافت کرد.

جک بلک، آنجلینا جولی و جکی چان به جای شخصیت های «پاندای کونگ فو کار 2» حرف زنده اند و این انیمیشن با اکران در بهار سال جاری توانست فروشی برابر با 665 میلیون دلار را در سراسر جهان برای خود رقم بزند.

در بخش انیمیشن های تلویزیونی نیز «سیمپسون‌ها» (The Simpsons) جایزه بهترین انیمیشن این مراسم سالیانه را به خود اختصاص داد.

فهرست اسامی برندگان 2 بخش انیمیشن های سینمایی و تلویزیونی سی و نهمین دوره مراسم اهدای جوایز «آنی» به شرح زیر است:

بخش انیمیشن های سینمایی:

بهترین انیمیشن: «رنگو»

بهترین تولید ویژه انیمیشن:
«پاندای کونگ فو کار 2»

بهترین انیمیشن کوتاه:
«آدم و سگ» (Adam & Dog) ساخته مینکیو لی

بهترین جلوه های ویژه انیمیشنی: «ماجراهای تن‌تن: راز اسب تک شاخ»

بهترین شخصیت انیمیشنی: جف گیبور، برای انیمیشن «ریو» (Rio)

بهترین طراحی شخصیت:
«رنگو»

بهترین کارگردان انیمیشن های سینمایی: جنیوفر یو، برای ساخت «پاندای کونگ فو کار 2»

بهترین موسیقی:
جان ویلیامز، برای ساخت موسیقی «ماجراهای تن‌تن: راز اسب تک شاخ»

بهترین طراحی تولید: «پاندای کونگ فو کار 2»

بهترین صدا برای یک شخصیت انیمیشن: بیل نایی به عنوان «گراندسانتا» در انیمیشن سینمایی «کریسمس آرتور» (Arthur Christmas)

بهترین فیلمنامه انیمیش سینمایی: جان لوگان، گور وربینسکی و جیمز بیرکیت، برای «رنگو»

بهترین تدوین: کرگ وود، برای «رنگو»

انیمیشن های تلویزیونی:

بهترین کارگردان انیمیشن های تلویزیونی: متیو ناستاک، برای ساخت «سیمپسون‌ها»

بهترین انیمیشن تلویزیونی:
«سیمپسون‌ها»

بهترین فیلمنامه انیمیشن تلویزیونی:
کارولین اومنی، برای «سیمپسون‌ها»

«چگونه اژدهایتان را تربیت کنید» (How to Train Your Dragon) توانسته بود سال گذشته جایزه بهترین انیمیشن سینمایی سی و هشتمین دوره مراسم اهدای جوایز «آنی» را دریافت کند.

---------------

منبع : سینم پرس

/ 0 نظر / 40 بازدید