اکران قطعی فیلم های روز جهان بنابر گفته های وزیر ارشاد

علی رغم مخالفت برخی تهیه کنندگان ظاهرا معاونت سینمایی تصمیمش را برای اکران فیلم خارجی گرفته است.

http://www.naghdefarsi.com/images/stories/rooz/91125/11/969.caffecinema.com.jpg

'سید محمد حسینی' روز چهارشنبه درباره انتقاداتی که نسبت به برخی از فیلم‌های کمدی به نمایش درآمده در سینماها می‌شود، یادآورشد: فیلم‌های کمدی ضمن داشتن محتوای طنز، باید جدی بوده و پیام و محتوا داشته باشد.


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با یادآوری اینکه، بررسی‌های انجام شده در گذشته نشان داد که اشکالاتی در برخی فیلم‌های سینمایی کمدی به نمایش درآمده وجود داشت، گفت: برخی از این آثار نازل و هم سطح با فرهنگ جامعه ما نبوده است.


حسینی توضیح داد: به هر حال در گذشته از برخی فیلم‌های کمدی اشکالاتی گرفته شد اما اکنون معاونت سینمایی درباره محتوای همه فیلمنامه‌ها از جمله طنز دقت می‌کند.


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه سینما فقط به عنوان سرگرمی و تفنن مطرح نیست، گفت: مردم انتظار دارند وقتی در سینما فیلمی را می‌بینند، در عین حال که یک نشاط و شادابی به آنها دست می‌دهد، ایده و موضوع جدید را در قالب این فیلم ها دریافت کنند تا در مسایل اجتماعی و فرهنگی کشور گره‌ای از مشکلات باز شود.


حسینی ادامه داد: با توجه به این مسایل، سینماگران، فیلمنامه نویسان و تهیه‌کنندگان هم باید بیشتر دقت کنند زیرا در حال حاضر سطح سواد جامعه مانند گذشته نیست و روز به روز آگاهی و اطلاعات مردم افزایش یافته و قدرت انتخاب و مقایسه دارند.


عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین یادآورشد: اکنون وضعیت این گونه نیست که هر فیلمی تولید شود، مردم ناچارند که از آن استقبال کنند زیرا شرایط تغییر کرده و تماشاگران بیش از گذشته به کیفیت آثار سینمایی اهمیت می‌دهند، از این رو باید به 'کیفیت فیلم ها' توجه بیشتری شود.

موافقت با اکران فیلم‌های سینمای جهان در کشور


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درخصوص اکران آثار روز سینمای جهان در کشور نیز گفت: این موضوع از مدتها قبل مطرح بوده و اکنون معاونت سینمایی در حال هماهنگی است.


به گفته حسینی، معاونت سینمایی به این جمع‌بندی رسیده که در مقطع کنونی، اکران فیلم‌های سینمایی جهان را در کشور انجام دهد و سپس نتایج آن را ارزیابی کند.


وی در عین حال افزود که معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی زمان اکران این فیلمها را اعلام خواهد کرد.

--------------------------------

منبع : ایرنا

/ 0 نظر / 11 بازدید