اولین سوپر ستاره سینمای بالیوود از دنیا رفت + عکس

http://www.naghdefarsi.com/images/stories/rooz/91125/8/shammi_kapoor.bmp.jpg

شامی کاپور بازیگر و کارگردان مطرح بالیوود و برادر راج کاپور صبح روز یکشنبه در بمبئی در غرب هند در 79 سالگی درگذشت.

شامی کاپور از مدتی پیش با بیماری کلیه دست‌و‌پنجه نرم می‌کرد و از هفته قبل در بیمارستان بستری بود.

او متولد سال 1931 در بمبئی بود و به یکی از خانواده‌های سرشناس هند تعلق داشت. پدرش بازیگر تئاتر و سینما و دو برادر دیگرش راج کاپور و شاشی کاپور هر دو مانند پدرشان بازیگران صاحبنام بالیوود بودند.

شامی کاپور یکی از محبوب‌ترین بازیگران هند در دهه‌های 1950 و 1960 بود و در فیلم‌هایی چون «Junglee»، «یک شب در پاریس»، «محله چینی‌ها» و «Kashmir Ki Kali» بازی کرد.

آمیتاب باچان سوپراستار بالیوود در «توئیتر» نوشت: «مرگ شامی کاپور به معنای از دست رفتن زرق و برق و شور زندگی در صنعت فیلمسازی هند است.»

http://www.naghdefarsi.com/images/stories/rooz/91125/8/Shammi-Kapoor1.jpg

شامی کاپور در بیش از 100 فیلم بازی کرد. طرفدارانش به او لقب «الویس پرسلی هند» داده بودند. گروهی کاپور را به خاطر پرسونا و انرژی روی پرده سینما اولین ستاره واقعی بالیوود می‌دانند.

او در عین حال یکی از علاقه‌مندان پر و پا قرص اینترنت بود و جزو اولین کسانی بود که وبسایت خود را راه‌اندازی کرد.

چند سال پیش وقتی دفتر «یاهو» در بمبئی آغاز به کار کرد، شامی کاپور به دعوت جری یانگ یکی از موسسان یاهو در مراسم افتتاحیه شرکت کرد. در این مراسم ترانه «یاهو» او در فیلم «Junglee» که سال‌ها پیش از ظهور اینترنت معروف شده بود، اجرا شد.

بعدها یانگ به کاپور گفت تا چه حد تحت تاثیر این ترانه بوده است.

شامی کاپور در مصاحبه با بی‌بی‌سی، گفت: «واقعا خوشحال بودم. هنوز خیلی از دوستان و آشنایانم فکر می‌کنند من صاحب یاهو هستم!»

------------------------

منبع : بی بی سی

/ 0 نظر / 15 بازدید