اولین فیلم جیمز فرانکو با نگاه به زندگی یکی از بزرگان هالیوود

http://www.naghdefarsi.com/images/stories/rooz/91125/8/56542525.jpg

جیمز فرانکو، کار تازه‌اش را فیلمی افشاگرانه می‌داند که تماشاگران سینما را برخی از جنبه‌های منفی زندگی هالیوودی آشنا می‌کند.

جیمز فرانکو خشنود از موفقیت مالی فیلم تازه‌اش «ظهور سیاره میمون‌ها» در جدول گیشه نمایش سینماهای آمریکای شمالی، امیدوار است این موفقیت کمک کند تا اولین ساخته سینمایی‌اش در مقام کارگردان به نام «سال» با استقبال تماشاگران و منتقدان سینمایی روبرو شود.

فرانکو برای نخستین کار سینمایی خود (که در آن بازی هم کرده) به سراغ قصه زندگی «سال مینه‌ئو»Sal Mineo بازیگر جنجالی و آمریکای لاتین تبار سینما رفته است.

درام شرح حال گونه سال قصه زندگی این بازیگر را از زمان مطرح شدن در فیلم‌هایی مثل شورش بی‌دلیل (1995) تا مرگ تا بهنگام او پس از درگیری با یک پیتزا فروش- به نمایش می‌گذارد.

فرانکو می‌گوید با این فیلم، قصد بررسی زندگی هالیوودی و پشت صحنه واقعی زندگی بازیگران سینما در دهه‌های 50 تا 70 میلادی را داشته است.

از این نظر، او «سال» را فیلمی افشاگرانه می‌داند که تماشاگران را برخی از جنبه‌های منفی زندگی هالیوودی آشنا می‌کند.

وال لورمالتس در اولین نقش سینمایی خود در این فیلم در نقش «سال مینه‌ئو» ظاهر می‌شود.

فرانکو دومین فیلم سینمایی خود در مقام کارگردان را نیز آماده نمایش عمومی می‌کند. این فیلم که «برج شکسته» نام دارد نیز حال و هوایی شرح حال گونه دارد.

قصه این فیلم درباره هارت کرین شاعر آمریکایی است که نقش آن را خود فرانکو بازی کرده است.

«ظهور سیاره میمون‌ها» هفته قبل به روی پرده سینماها رفت و با فروشی 54 میلیون دلاری صدرنشین جدول هفتگی سینماهای آمریکای شمالی شد.

----------------------

منبع : فارس

/ 0 نظر / 15 بازدید