قصه این فیلم با بحث شخصیت ها درباره «جدایی نادر از سیمین» جلو می رود «آشنایی نا

 

 محمد حقیقت: نادر کارمند یک شرکت کامپیوتری که مدتی است در پاریس زندگی می کند به تازگی ازهمسر فرانسوی اش جدا شده است. نادراز طریق اینترنت و سایت های اجتماعی مسائل و تحولات ایران را دنبال می کند. او روزی از طریق فیس بوک با سوسن دختر جوان دانشجوی دانشگاه تهران آشنا می شود.آنها جدا از مسا ئل گوناگون درباره فیلم « جدایی نادر ازسیمین» که در تهران با موفقیت عظیمی روبرو بوده وحالا در فرانسه نیز با استقبال گسترده تماشاگران فرانسوی مواجه شده صحبت می کنند.
نقطه نظرهای متفاوت آنها نسبت به این فیلم شوروشوقی بیش ازاندازه ایجاد می کند . از سوی دیگر سوسن علاقمند است به فرانسه مهاجرت کند. نادر در پاریس تمام تلاش خود را برای سفر سوسن به فرانسه انجام می دهد.همه چیز آماده و قرار می شود نادر برای پیشواز سوسن روز کریسمس به فرودگاه اورلی برود....

این خلاصه داستان یک دختر ایرانی دانشجوی سینما به نام سوسن کروبی است که قرار است بزودی مقدمات فیلمبرداری « آشنائی نادر با سوسن» را آماده کند. این دختر ایرانی به تازگی تحصیلات دانشگاهی خود را به پایان رسانده است.
آنچه می خوانید حاصل گفت وگوی کوتاهی است که با این فیلمساز در سالن سینمائی محله سن میشل پاریس انجام دادم.

........................................

از او می پرسم:آیا قبلا فیلم کوتاه هم کارکرده‌ای؟
می گوید: دو فیلم کوتاه دردوران تحصیلی دردانشگاه ساخته ام.
می پرسم: بودجه فیلمتان «آشنایی نادر از سوسن» چقدراست و آن را ازکجا تامین کرده ای چون فراهم کردن سرمایه ساخت فیلم در فرانسه کار بسیارمشکلی است.
می گوید: برآورد بودجه حدود هشتصد هزار یوروست. مبلغی از آن را ازچند تن از آشنایان قرض کرده ام و قراراست یک پخش کننده فرانسوی هم با پیش خرید فیلم سایر هزینه ها را بپردازد.
سئوال می کنم: در مورد هنرپیشه ها آیا انتخابی صورت گرفته؟
پاسخ می دهد: چندین نفرازبازیگران تئاتر و... را دیده ام ؛ برخی هم در مرحله انتخاب هستند که فعلا ازآوردن نام آنها معذورم.ولی به هر حال تلاش برای یافتن هنرپیشه ها همچنان ادامه دارد.
سوال می کنم: آیا برای فیلمبرداری به ایران خواهید رفت؟
می گوید:بخش خیلی کوچکی از داستان در تهران می گذرد و به زودی در باره مکان فیلمبردای تصمیم می گیرم.
..................................
اما در بار ه ادامه موفقیت های آخرین فیلم اصغر فرهادی باید گفت که «جدائی نادر از سیمین» در پنجمین هفته اکرانش توانسته 550000 تماشاگر را به سالن های سینماها بکشاند.
همانگونه که پیشتر گفتیم، عبور از مرز700 هزار تماشاگر رکوردی خارق العاده برای آخرین ساخته فرهادی خواهد بود. 

/ 0 نظر / 12 بازدید